Pécs az 1367-ben alapított egyetemmel Közép-Európa egyik legrégebbi oktatási bázisának számít, mely alapra építkezve érte el a város, hogy a modern kor bármilyen oktatási és képzési igényét ki tudja elégíteni rövid és hosszú távon egyaránt.
A városban összesen 47 darab óvoda és 25 általános iskola működik, az ezekbe az intézményekbe járó kisgyerekek és diákok már a kezdetektől fogva angol, német és horvát nyelviképzésben részesülhetnek. Pécs rendelkezik az országban az egyik legszélesebb középfokú oktatási palettával, hiszen a városban működő 10 gimnázium nagyrésze az országos élvonalba tartozik, valamint ezen intézmények szinte mindegyike biztosít kéttannyelvű képzést (angol, német, horvát, francia, olasz, spanyol nyelveken). A város szakképzési rendszere is rendkívül szélesnek mondható, hiszen az összesen 8 szakközép és szakiskolában közel 40 szakmát sajátíthatnak el tanulók. Természetesen az oktatási piacon megjelennek a piaci OKJ képzések is, melyek csakúgy, mint az állami intézmények kiváló partnerséget biztosítanak a befektetők számára, akár a speciálisan kialakított tanfolyamok, akár a belső tréningek terén.
A város célja, hogy a szakképzési struktúráját az igények szerint alakítsa, ennek érdekében számos együttműködés született a vállalati és oktatási szektor között, akár egyszerű nyári munkák vagy akár duális képzés kapcsán.
A város oktatási zászlóshajója a Pécsi Tudományegyetem, mely a 22 000 fős diák létszámával az ország egyik legnagyobb diáksereggel rendelkező felsőfokú oktatási intézménye. A PTE 9 karán több, mint 200 szak közül választhatnak a diákok. Az egyetembölcsészkaránangol, német, spanyol, olasz, francia, horvát, orosz szakok működnek, az orvosi karon angol és német nyelvű képzésen, míg a közgazdaságtudományi karon angol nyelvű oktatásban részesülhetnek a diákok, így biztosítva a tökéletes idege nyelvtudással rendelkező munkaerőutánpótlást. Az egyetem az elmúlt években számos olyan programot indított útjára, melyek elsősorban a diákok munkapiaci gyakorlatát hivatott fejleszteni, ennek keretében a vállalati paletta szinte minden szintjén található együttműködés a PTE és a cégek között, akár duális, akár gyakorlati képzés formájában.
Az egyes oktatási formák által befektetők számára nyújtandó együttműködésről az Igényközpontú felsőoktatás, szakképzés-duális képzés és az erőforrástérkép menüpontokban tájékozódhat.