Pécs városa a széles ipari park kínálat mellett jelentős barna- és zöldmezős fejlesztési területtel, valamint széles spektrumú iroda kínálattal rendelkezik, mely ingatlanvagyonnak köszönhetően számos befektetői igényt azonnal, vagy rövid fejlesztést követően ki tud elégíteni.
A város kiemelt célja, hogy a barna és zöldmezős területeit, valamint irodáit, ingatlanait hasznosítsa, a befektetők számára fejlessze és előkészítse őket.
Pécs gazdag ipari múlttal rendelkezik, azonban a gazdasági átalakulás és a vásárlói igények megváltozása miatt számos klasszikus (bőr, mezőgazdaság, stb.) pécsi iparág szűnt meg vagy alakult át az elmúlt 25-30 évben. Ezen iparágak telephelyei a korabeli szokásoknak megfelelően a városmaghoz közel, a várost kettészelő vasútvonal közvetlen szomszédságában helyezkednek el, kiváló közlekedési kapcsolatokkal, infrastrukturális adottságokkal.
Pécs kitűzött feladatának tekinti, hogy a nyugat-keleti tengelyben, a várost tulajdonképpen ténylegesen kettéválasztva elhelyezkedő egykori és jelenlegi ipari zónát a már ott lévő és a betelepülni kívánó vállalatok igényei szerint fejlessze.
A város e téren mutatott szándékát támasztja alá a Hauni számára átadott vásártéri terület, és az ott megvalósult fejlesztés, mely igények esetében egy egész beszállítói park megvalósításával bővülhet.
A kijelölt kelet-nyugati ipari zónát a város egy kiemelt fejlesztési területté nyilvánította, Északmegyer barnamezős akcióterület néven, mely feladatként magában foglalja a Füzes dűlő, Vásártér, Verseny utca, Pécs Expo, és az egykori bőrgyár környezetének a fejlesztését, új iparterületek kialakítását és az ehhez kapcsolódó közlekedési kapcsolatok megteremtését. A város az akcióterület vonzóvá tétele érdekében hosszú távú stratégiájában rögzítette, hogy fejleszti az érintett területek közlekedését (új körforgalmat, új feltáró út az ipari területek elérése érdekében), beszállítói parkot hoz létre a Hauni és az itt működő vállalkozások számára, valamint lerakja egy a már itt működő és az ide települni szándékozó befektetők számára K+F hátteret biztosító „technopolisz” alapjait.
A város az Északmegyer akcióterület mellett kiemelt helyszínként kezeli a város dél-keleti részének fejlesztését, az ott található barnamezős területek (volt szénmosó, házgyár, villamoserőmű) felszámolását, ipari átalakítását, mely célkitűzéseket közép és hosszútávú stratégiáiban rögzítette.
A város a bemutatott barnamezős akcióterületen túl is érdekelt a területén található, azonban nem a saját tulajdonát képező egykori ipari területek rekultivációjában, befektetői hasznosításában, ezek közül kiemelkednek az egykori bányászati területek.
Pécs, a város közigazgatási területén belül számos termő területtel, zöld fejlesztési zónával rendelkezik, melyeket igény szerint ipari célra hasznosíthat, e helyszínek közül a legtöbb potenciált a város szívétől alig 2 kilométerre található, kiváló közlekedési kapcsolatokkal rendelkező (közút, vasút) Tüskésrét nevű terület rejti magában.
A terület fejlesztése az elmúlt időszakban indult meg, melynek kiemelkedő példája a folyamatban lévő 7 MW-os teljesítőképességű naperőmű létesítése a területen, mely új irányt szabhat a terület iparosításának, hiszen a jelenleg is terület tőszomszédságában működő biomassza alapú hőerőmű mellett újabb zöldenergia forrás áll majd a városba és kiemelten a területbe befektetni kívánók számára.
A város hosszútávú célja, hogy a tüskésréti területen minden igényt kielégítő energiatermelő bázist hozzon létre, és ennek köszönhetően minél több befektetőt telepítsen a területre.
Pécs továbbá széles spektrumú kínálattal rendelkezik olyan befektetők számára, akik kisebb léptékű, vagy kifejezetten irodai környezetben végezhető munka kapcsán invesztálnának a városba.
Számos esetben előfordul, hogy a várost nem feltétlenül gyártó kapacitást építő befektetők keresik meg, hanem irodai környezetet igénylő vállalatok, az elhelyezésük számára is számos javaslattal rendelkezik Pécs, melyek közül kiemelkedik a jelenleg funkció nélküli városi tulajdonú nagyobb méretű ingatlanok igény szerinti partnerségben történő átalakítása, felújítása.
A kínálat egészen a pár négyzetméteres irodától a kisebb irodarendszereken át a jelenleg funkció nélküli irodává alakítható iskolaépületekig terjed, mellyel a város számára lehetővé válik szinte bármilyen befektetői igény kielégítése.
A város célja, hogy az általa és partnerei által (Pécsi Tudományegyetem, Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara) fejlesztési, befektetési célra szánt ingatlanokat egy helyen mutathassa be az érdeklődők számára, ennek érdekében hozta létre az ingatlan adatbázist.
A város a fejlesztési zónákkal kapcsolatosan is minden segítséget megad a befektető számára a Pécs Városfejlesztési Nonprofit Zrt.-n keresztül.