Az innovatív ágazatok befektetői számára létfontosságú kérdés a telephelyválasztáskor, hogy az egyedi tudásigény miként biztosított a tervezett telephely munkaerő-kínálati oldalán.
Értelemszerűen Pécsett a főiskolai és egyetemi képzés központját a Pécsi Tudományegyetem jelenti. Az intézmény jelenleg 9 karon folytat felsőoktatást, amelyekből ki kell emelni a magas szintű jogász, közgazdász és orvos- és gyógyszerészképzést, valamint a Pollack Mihály Műszaki Főiskolai Kar mérnökképzését, de ide sorolható még a programtervező informatika és a természettudományos képzés is.Amellett, hogy az egyetem és a város (illetve a Pécsett működő oktatási szervezetek) folyamatosan a piacképes szakmák iránti kereslet kielégítésére törekszik, az egyedi befektetői igények teljesítésében is együttműködő partner. Ennek természetesen több módja is lehetséges:
- hosszú távú befektetői igény esetén a speciális ismeretek beépítésea képzési programba;
- a szükséges szakmai átképzés biztosítása;
- gyakorlati képzésben segítségnyújtás;
- kutatási, K+F+I együttműködés.
Ahhoz, hogy az egyetem és a befektetők közötti kooperáció minél sikeresebb legyen, a középfokú szakképzés biztosításában is segítséget nyújt az egyetem és a város, hiszen kiterjedt szakmai kapcsolatai révén (egyéb pécsi felnőttoktatási és szakképző szervezeteken keresztül) biztosítani képes a megfelelő szakmunkás-keresletet is.
Jól látható tehát, hogy a Pécsi Tudományegyetem és a város egésze rendelkezik mindazokkal az erőforrásokkal és erős szándékkal, hogy a lehető legnagyobb hatásfokkal segítse a Pécsre települni szándékozó vállalatokat, befektetőket.