A Királyegyházi Cementgyár beruházásával 130 munkahelyet teremtett egy kiemelten hátrányos térségben, ahol az alkalmazottak mintegy 35 %-a tartósan munkanélküli volt. A cég számára kiemelten fontos volt a régió szakképzett munkaerő megtartási képessége, valamint nagy figyelmet fordítottak és fordítanak a helyi közösségekkel való jószomszédi viszony ápolására és a közösségi értékteremtésre. A cementgyártás szigorúan szabályozott keretek között egy zárt rendszerben folyik, így a kormányzati szervekkel való szoros együttműködés elengedhetetlen a mindennapokban. A cégcsoport működési rendszerét áthatja a K+F tevékenység, így az innovációs potenciálnak is nagy szerepe volt és van a helyszínválasztás és üzemeltetés szempontjából.
„Baranya nem csak kultúrájában, hanem ásványkincseiben is egy gazdag régió. A bányászat régi múltra tekint vissza ebben a megyében. A cementgyártásban elengedhetetlen az ásványkincsek megléte, így esett a választás a Bükkösdi Mészkőbányára, ahonnan a gyár alapanyaga a mészkő és az agyag származik. A gyár a bányától 25 km-re fekszik a Szentlőrinci kistérség szívében, az Ormánság kapujában Királyegyházán.”- mondja Zadravecz Zsófia a helyi üzem marketing vezetője.
Pécs Városával és a környező településekkel már a beruházás elindításától fogva pozitív munkakapcsolata alakult ki a gyáregység munkatársainak. Az építkezés idején mintegy 3500 fő került bevonásra, amely kiemelten fontos időszak volt a megye számára. A kapcsolat az építkezés óta egyre szorosabbá vált nem csak a társadalmi felelősségvállalás terén, hanem az üzleti életben is. A pécsi önkormányzati tulajdonban lévő cég, a Biokom biztosítja a gyáregység számára az alternatív tüzelőanyag egy részét.
A LAFARGE Cement Magyarország Kft.-nek nem csak Pécs város vezetésével, hanem a helyi kamarával is szoros és jó a munkakapcsolata. A gyáregység 2012 óta önkéntes kamarai tagként támogatja a szervezet működését, valamint ettől az évtől a regionális vállalti tagozat küldöttjének választották a LAFARGE marketing vezetőjét is.
A Pécsi Tudományegyetem is fontos szereplője volt a gyár helyszínválasztásának, a szakképzett munkaerő toborzása és megtartása miatt indult együttműködés a két szereplő között, mely elsősorban az oktatás területére fókuszált.
”A gondos tervezés és a régió legfontosabb szereplőivel való együttműködés is hozzájárult ahhoz, hogy a Királyegyházi Cementgyár Európa egyik legmodernebb gyáregysége legyen.A Pécsre érkező befektetőkkel, érdeklődőkkel szívesen megosztjuk tapasztalatainkat a beruházás tervezésével, kivitelezésével, valamint a régióval kapcsolatosan.”- ajánlja fel Zadravecz Zsófia, aki maga is Pécsett él. Mind magánemberként, mind szakemberként pozitív a várossal és a régióval kapcsolatosan, véleménye szerint Pécsett mindenki megtalálhatja a számára fontos értékeket, élhető életteret.