Magyar Környezettechnológiai Gyártó és Fejlesztő Klaszter
Baranyából az elmúlt években több kezdeményezés indult a környezetipari szakterületen: a Dél-Dunántúli Környezetipari Klaszter, a Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter, és a Dél-Dunántúli Energetikai Klaszter után 2013-ban létrejött a Magyar Környezettechnológiai Gyártó és Fejlesztő Klaszter.
A klaszter elsődleges célja az erőforrás-hatékony városüzemeltetést szolgáló eszközök kifejlesztése és gyártása, ill. eljárások kidolgozása. A klaszter által szoros együttműködés indulhat gyártók és beszállítók, a keresleti és kínálati oldal között, bevonva a hazai, főként a pécsi kutatóhelyek tudásbázisát is.
Ezen kívül a klaszter létrehozásának másik fontos célkitűzése a munkahelyteremtés. A gyártók tevékenységének összehangolása lehetővé teszi, hogy a térség a beszállítói pozíció helyett teljes termékláncok előállítója legyen. Ez nem csak a térség jövedelemtermelő képességét javítja, de a magasan képzett szakemberek megtartását is elősegíti, így új munkahelyeket teremt.
A klaszter termékpalettája várhatóan lefedi a kommunális ágazatban szükséges eszközök zömét: települési szilárd és folyékony hulladék szállítására alkalmas eszközöket, útkarbantartó és síkosság mentesítő berendezéseket, vízi közmű fenntartásához szükséges járműveket, platós és ponyvás áruszállító felépítményeket, melyek mind a jelenlegi megrendelésekre alapozva további piaci bővülésre nyújtanak lehetőséget.